Menu Close

Stipresni ryšiai – laimingesni vaikai

Siekdami tobulinti teikiamų paslaugų kokybę, suteikti galimybę paslaugų gavėjams įgyti žinių ir įgūdžių, kurie padėtų užmegzti stipresnius ryšius su vaikais, ugdyti jų savarankiškumą ir pasitikėjimą savimi, Šalčininkų socialinių paslaugų centro vyr. socialinės darbuotojos dirbančios su šeimomis, Ana Traškovė ir Loreta Obločinska š. m. rugsėjo mėn. 10-13 dienomis, dalyvavo lektorių mokymuose ,,Pozityvus auklėjimas kiekvienai dienai“.

Jau š. m. spalio – gruodžio mėn. Šalčininkų socialinių paslaugų centro paslaugų gavėjai auginantys vaikus, turėjo galimybę dalyvauti vyr. socialinių darbuotojų dirbančių su šeimomis organizuotose mokymuose Pozityvus auklėjimas kiekvienai dienai“. Organizuoti 18 valandų trukmės užsiėmimai, kuriuos sudarė 9 susitikimai, po 2 val.

Galime pasidžiaugti, kad programą ,,Pozityvus auklėjimas kiekvienai dienai“ baigė ir įgijo tai patvirtinančius pažymėjimus 11 tėvų.

Užsiėmimų metu tėvai nagrinėjo įvairias situacijas, sužinojo, kaip efektyviai bendrauti su vaikais, motyvuoti juos siekti tikslų ir nustatyti tinkamas ribas be smurtinio elgesio naudojimo. Dalyviai išsamiai susipažino su pozityvaus auklėjimo principais, įgijo žinių apie jo svarbą vaikų raidai. Jie aiškiai apsibrėžė savo trumpalaikius ir ilgalaikius tikslus, susijusius su tėvystės tobulinimu. Analizuodami savo santykius su vaikais, dalyviai išsiaiškino, kokių pokyčių norėtų pasiekti ir kokiais būdais to galima siekti.

Mokymai padėjo paslaugų gavėjams geriau suprasti savo reakcijas į stresines situacijas ir įvertinti, kokią įtaką neigiamos tėvų emocijos gali turėti vaikui. Dalyviai įgijo praktinių įgūdžių, kaip suvaldyti pyktį ir kitas neigiamas emocijas, bei išmoko taikyti įvairias atsipalaidavimo technikas. Taip pat, tėvai susipažino su dviem pagrindiniais pozityvaus auklėjimo įrankiais – šiluma ir struktūra. Dalyviai išmoko atpažinti šių elementų pasireiškimą įvairiose situacijose ir taikyti juos praktikoje.

Mokymuose buvo aptarti skirtingi vaiko raidos etapai, nuo kūdikystės iki paauglystės. Dalyviai sužinojo apie kiekvieno amžiaus tarpsnio ypatumus, vaiko poreikius ir tinkamą bendravimo būdą.

Pažymėtina, kad tėvai turėjo galimybę praktiškai analizuoti savo problemas su vaikais, taikydami įgytas žinias apie pozityvų auklėjimą. Šis procesas padėjo jiems suformuluoti veiksmų planą, kaip pagerinti santykius su vaiku ir sukurti harmoningą šeimos atmosferą.

Svarbu paminėti, kad socialinės darbuotojos turės galimybę ir toliau vesti pozityvios tėvystės įgūdžių mokymus, tėvams, susiduriantiems su sunkumais. Apie tolimesnių mokymų organizavimą bus skelbiama centro internetiniame puslapyje ir ,,Facebook“ paskyroje.

Dėkojame dalyviams už aktyvų dalyvavimą!

Skip to content