Menu Close

Šalčininkų socialinių paslaugų centras gavo slaugos- bendrosios praktikos slaugos licenciją

Šalčininkų socialinių paslaugų centras  realizuodamas projektą „Integrali pagalba asmens namuose Šalčininkų rajono savivaldybės gyventojams“ finansuojamą Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, projekto Nr. 08.4.1-ESFA-V-418-04-0007 gavo slaugos- bendrosios praktikos slaugos licenciją, kuri suteikia Centrui  teisę teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

Projekto vykdymo metu asmenims su sunkia negalia bus teikiama kompleksinė pagalba. Paslaugas teiks 2 mobilios komandos, kurias sudarys slaugytojas, slaugytojo padėjėjai ir socialinio darbuotojo padėjėjai. Socialinio darbuotojo padėjėjai teiks pagalbą organizuojant maitinimą, pagalbą buityje ir namų ruošoje. Slaugytojas teiks slaugos paslaugas (žaizdų perrišimas, pragulų profilaktika, pulso matavimas, arterinio kraujo spaudimo matavimas ir kt.). Slaugytojo padėjėjai teiks pagalbą maitinantis, prausiantis, tvarkant lovą, keičiant sauskelnes ir kt.

Projekto metu bus įsigytas vienas automobilis, kuriuo naudosis mobilios komandos. Paslaugas  planuojama teiki 20 neįgalių ir senyvo amžiaus asmenims su sunkia negalia, gyvenantiems Šalčininkų, Eišiškių ir Butrimonių seniūnijose.

Įgyvendinant projektą, bus teikiamos individualios konsultacijos  šeimos nariams, asmens higienos, odos priežiūros, pragulų profilaktikos bei psichologinės pagalbos teikimo šeimos nariams klausimais, kurias teiks slaugytoja. Konsultacijų metu bus aiškinama, kaip taisyklingai slaugyti sunkiai sergantį asmenį, nepakenkiant jam ir sau pačiam, kaip išvengti pragulų, kaip palaikyti asmeninę higieną, kaip bendrauti su sergančiu asmeniu ir kitais klausimais. Į integralios pagalbos teikimo procesą planuojama įtraukti 5 savanorius.

 

 

Parengė: Elvyra Černel

Skip to content