Psichologinė sveikata darbe – tai darbuotojo gebėjimas jaustis gerai fiziškai, protiškai ir socialiai darbe. Tai apima gebėjimą valdyti stresą, spręsti problemas, kurti santykius ir produktyviai dirbti.
Socialiniai darbuotojai dirbdami su įvairiomis pažeidžiamomis visuomenės grupėmis, neretai susiduria su sudėtingomis situacijomis, kurios gali sukelti emocinį išsekimą ir perdegimą. Darbuotojų emocinė gerovė tampa vis svarbesniu aspektu siekiant užtikrinti produktyvią ir palaikančią darbo aplinką.
Š. m. gegužės 3 d. ir 15 d. Centro darbuotojai dalyvavo psichoterapeutės Ievos Vasionytės mokymuose tema ,,Mokomės atsipalaiduoti. 5 praktikos kūnui, protui, sielai”. Darbuotojai turėjo galimybę praktiškai susipažinti su mindfulness atsipalaidavimo technika, kuri padeda sutelkti dėmesį į esamą momentą ir priimti savo mintis, jausmus ir pojūčius. Mindfulness technika gali būti veiksmingas būdas sumažinti stresą, nerimą ir depresiją. Tai taip pat gali padidinti dėmesio ir susikaupimo lygį bei sustiprinti bendrą savijautą.
Š. m. gegužės 29 d. ir birželio 4 d. darbuotojai dalyvavo psichologo Liudo Švipo mokymuose tema ,,Žmogaus vidinis pasaulis, kaip jaustis geriau?“. Mokymų metu darbuotojai turėjo galimybę pagalvoti apie tai, kas yra laimė, sužinoti, kaip valdyti savo mintis bei jausmus. Mokymų metu buvo kalbama apie supratimą, kaip skirtingai žmonės mato pasaulį, kuris yra nepaprastai naudingas keliomis prasmėmis: pagerina bendravimą ir komandinį darbą, įtakoja stipresnius santykius su paslaugų gavėjais, padidina empatijos lygį, lankstumą ir prisitaikymą.
Dėkojame Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už bendradarbiavimą ir organizuotus mokymus. Džiaugiamės, kad Šalčininkų socialinių paslaugų centro darbuotojai gavo daug naujų įgūdžių ir žinių, padėsiančių jiems geriau jaustis ir efektyviau dirbti.
Šalčininkų socialinių paslaugų centro informacija